Fiecare mic gest pentru copiii cu surdocecitate conteaza!

Luiza Mandoiu Sense Internațional România

100% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Te-ai gandit vreodata cum ar fi fost viata ta daca nu ai vedea si nu ai auzi?

Stiai ca in Romania peste 10 000 de persoane au surdocecitate (deficienta de auz si vaz)?

Crezi ca acesti copii au nevoie de o educatie potrivita care sa ii ajute sa fie acceptati si sa se integreze mai usor in societate?

Eu cred. Iar singura organizatie din Romania, Sense International Romania, lucreaza cu si pentru acesti copii. Prin nenumaratele lor proiecte, ei ajuta nou-nascutii, copiii de varsta scolara, dar si adolescentii si tinerii in prag de a termina scoala. Te invit sa accesezi site-ul asociatiei, unde vei afla mai multe despre proiectele lor. Click aici - http://surdocecitate.ro/

La randul meu, m-am gandit sa ii ajut.

Pe 23 aprilie, am participat la cea de-a 78-a editie a « Cascais Oeiras Lisboa Classic 20Km », cea mai veche cursa din Portugalia, un traseu de 20 de km care leaga orasele Estoril si Lisabona. A fost cea mai provocatoare cursa de pana acum, am alergat pe coasta « Costa de sol » la 26 de grade si sunt foarte bucuroasa pentru ca m-am numarat printre finalisti.

Pentru ca a devenit un obicei sa alerg si sa colectez fonduri pentru copii, vreau ca si de data asta sa ma tin de promisiune. Anul acesta mi-am propus sa-mi testez limitele si sa privilegiez parcursurile si vreau sa profit de ocazie pentru a ajuta o cauza in care cred.

Daca si tu crezi ca acesti copii merita ajutati, te invit sa faci o donatie apasand butonul de mai sus ‘Vreau sa fac o donatie’, sau poti contacta asociatia, daca vrei sa te alaturi proiectelor lor.

Fiecare mic gest conteaza!

Multumesc pentru sprijin, share si donatii!

Luiza M.

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Sense Internațional România este singura organizație din țara noastră care lucrează cu și pentru copiii, tinerii și adulții cu surdocecitate (deficiență de văz și de auz).

Din 2001, dfundația a dezvoltat proiecte axate pe educație, sănătate, promovarea drepturilor persoanelor cu surdocecitate și incluziune socială.

95% din ceea ce învățăm, învățăm văzând și auzind. Imaginează-ți cum ar fi viața ta dacă nu ai vedea și nu ai auzi...

Cursa Cascais Oeiras Lisboa Classic 20km este cea mai veche cursa din Portugalia. Ajunsa la cea de-a 78 editie, traseul leaga orasele Estoril si Lisabona, este o cursa in linie dreaptă, care permite participanților să viziteze coasta care trece prin diverse orașe legendare, cum ar fi Estoril, Oeiras, cu vederi uimitoare la plajele frumoase. Cursa incepe din fata cazinoului Estoril si se term

Mama & Tata

Sanatate tuturor copiilor!
17 Jun 2017
16 Jun 2017
15 Jun 2017

Anonymous

13 Jun 2017

Anonymous

07 Jun 2017
Felicitari pentru initiativa!
05 Jun 2017
Bravo
04 Jun 2017
Just go further and further, Luiza!
01 Jun 2017
Felicitari pentru cauza pe care o sustii!! Și fie ca un mic gest să aducă un zâmbet pe chipul celor mici..
01 Jun 2017
Admirabil gestul! Sper sa reusesti ce ti ai propus! Bafta multa!
23 May 2017
Fiecare copil merita o viata normala! Hai sa fim alaturi de ei!
23 May 2017
Luiza Mandoiu : Sense Internațional România
Fiecare mic gest pentru copiii cu surdocecitate conteaza!