Educatie cu sens

Crezi că un copil care nu vede și nu aude are dreptul la o educație potrivită? Și noi credem la fel!

Acest proiect național se desfășoară în 11 orașe din România și își propune să asigure accesul la educație pentru 180 de copii cu surdocecitate (combinație de deficiențe de văz și de auz) prin:

- Echiparea claselor în care învață acești copii cu materiale de stimulare senzorială;

- Oferirea de terapii specializate copiilor – fizioterapie, hidroterapie și hipoterapie;

- Instruirea profesorilor în tehnicile speciale de comunicare, orientarea și mobilitate la copilul cu surdocecitate.

Pentru că ne dorim ca acest proiect să fie unul durabil, lucrăm în parteneriat cu autoritățile statului, astfel încât ceea ce clădim noi să sprijine atât copiii cu surdocecitate ce învață acum în clase, cât și generațiile următoare.

Vino alături de noi și ajută-ne să ne asigurăm că toți copiii cu surdocecitate din România au acces la educație.

[ Show more ]

Donatii:

2,165 RON

Evenimente fundraising

In beneficiul: Educatie cu sens

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună.

1,760 RON

10 Donatii

In beneficiul: Educatie cu sens

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletis