Etelka Czondi - Sense Internațional România

4 Donatii
15 Zile ramase
Vreau sa fac o donatie!

3 decembrie este Ziua Internațională a Persoanelor cu Dizabilități.
3 decembrie este și ziua mea de naștere.

Anul acesta nu voi împlini 40 de ani, ci voi împlini 18 ani + 22 de ani de experiență în munca dedicată persoanelor cu dizabilități.

Ultimii 11 ani i-am petrecut alături de persoanele cu surdocecitate din România, lucrând cu Fundația Sense Internațional România. Pentru cei care nu știu, o persoană cu surdocecitate are atât probleme de văz, cât și de auz.

Pentru că este un an mai special, am decis să îmi donez ziua de naștere copiilor și tinerilor cu surdocecitate din România!

De ce să îmi faci acest frumos cadou?

Pentru că îmi doresc ca intervenția timpurie adresată nou-născuților cu deficiențe senzoriale să fie disponibilă tuturor celor care au nevoie!

Pentru că îmi doresc ca toți copiii cu surdocecitate să aibă șansa unei educații de calitate.

Pentru că îmi doresc ca tinerii cu surdocecitate să își poată găsi un loc de muncă, să aibă șansa unui trai independent.

Așa că te rog, anul acesta fă-mi un cadou special și contribuie și tu la eforturile de a crea o lume în care toate persoanele cu surdocecitate pot deveni membri activi și egali ai societății.

Fondurile strânse vor fi folosite în proiectele noastre adresate copiilor și tinerilor cu surdocecitate din România!

Mulțumesc!

Eti

*************************************************************************

December 3 is the International Day of People with Disabilities.
December 3 is my birthday.

This year, I will NOT turn 40 years old, this year I will turn 18 + 22 years of experience in working with people with disabilities.

I have spent the past 11 year together with people with deafblindness in Romania, working for Sense International Romania. For those who don’t know, a person with deafblindness has both visual and hearing impairments.

Because it is a special year, I decided to donate my birthday to children and young people with deafblindness in Romania!

Why should you make me such a beautiful present?

Because I wish for early intervention for newborn babies with sensory impairments to be available to all those who need it!

Because I wish for all children with deafblindness to have the chance of high quality education.

Because I wish for young people with deafblindness to be able to find a job, so as to live an independent life.

So please, this year, make a special present for me and contribute to our efforts to create a world where all people with deafblindness can be active and equal members of the society.

The funds raised will be used in our projects for children and young people with deafblindness in Romania.

Thank you!

Eti

Recomandă-le prietenilor această campanie.

in beneficiul

Sense Internațional România

Sense Internațional România este singura organizație din țara noastră care lucrează cu și pentru copiii cu surdocecitate (deficiență de văz și de auz).

Din 2001, de la înființare, fundația a dezvoltat proiecte axate pe educație, sănătate, promovarea drepturilor persoanelor cu surdocecitate și incluziune socială.

O viata mai buna pentru copiii cu surdocecitate din Romania

95% din ceea ce învățăm, învățăm văzând și auzind. Imaginează-ți cum ar fi viața ta dacă nu ai vedea și nu ai auzi...

4 Donatii

Anonymous

100 RON
Pentru gestul nobil , pentru daruinta cu care te implici dar in primul rand pentru ca esti un om special.
15 nov 2018
09 nov 2018
HELLO! Felicitări pentru idee și implicare! La multi ani happy Ety!
09 nov 2018

Anonymous